Pianki Tapicerskie

W ofercie posiadamy każdą grubość pianki. Świadczymy usługi cięcia pianki na dowolny wymiar.

Pianka tapicerska (potocznie zwana gąbką tapicerską) to kolejny temat, któremu warto poświęcić kilka słów. Poliuretanowa (PU) pianka tapicerska występuję w szerokiej gamie gęstości i sztywności. W zależności od rodzaju pianki, jej gęstości i jej sztywności (elastyczności) znajduje ona różne zastosowania. Pianka tapicerska najczęściej sprzedawana jest w arkuszach (formatkach) o wymiarach 200 x 120cm i różnych grubościach, od 0,5cm do 100cm a nawet większych.

Można też znaleźć arkusze o mniejszej szerokości , np. 90cm lub większej, np 140cm.

Kupując piankę spotkają się Państwo z oznaczeniem np. Pianka T2544 200x120x5cm.

 • Literka T oznacza, że jest to standardowa pianka tapicerska
 • Liczba 25 oznacza gęstość pianki czyli wagę metra sześciennego. W tym przypadku jest to 25kg na m3
 • Liczba 44 oznacza sztywność pianki. Sztywność pianki badana jest za pomocą specjalnego testu. Podczas tego testu, formatkę pianki o wymiarach 50x50x10cm, za pomocą specjalnego przyrządu, ściska się o 40% jej wysokości, czyli do wysokości 6cm. Liczba 44 oznacza siłę (ciśnienie) z jaką pianka oddaje nacisk, „broni” się przed nim. W tym przypadku 44 oznacza 4,4kPa.
 • Ostatnie 3 liczby określają wymiary arkusza czyli w tym przypadku
 • 200cm – długość arkusza
 • 120cm – szerokość arkusza
 • 5cm – grubość arkusza

Gęstość to najważniejszy parametr określający piankę tapicerską. Generalnie uznaje się zasadę, że im większa gęstość pianki, tym wyższa jej jakość i wytrzymałość. Pianki o gęstości 35kg/m3 czyli pianki T35, stosowane są najczęściej jako pianki na materace, wypełnienie łóżek i kanap, wypełnienie siedzisk krzeseł i ław. Pianki o gęstości 25kg/m3 czyli pianki T25 stosowane są najczęściej w oparciach krzeseł, ław i lóż klubowych. Bywają jednak również wykorzystywane w materacach i na siedziska. Parametr sztywność nie koniecznie odzwierciedla jakość pianki, ale daje ogólne pojęcie o tym, jak „twarda” jest pianka.

   Kontakt

   Bingo

   ul. Szymanowskiego 23
   33-300 Nowy Sącz

   Telefon/Fax

   Godziny otwarcia

   Pon-Pt: 8:00 - 16:00
   Sob: nieczynny

   Subskrybcja

   Skontaktuj się z nami

   Jesteśmy wiarygodnym partnerem dla wielu znanych i wiodących producentów mebli, którzy zaufali jakości, solidności oraz terminowości dostaw oferowanych przez nas produktów.